School of Rock από τους Panx romana
![](https://panx.gr/wp-content/uploads/Panx-Romana-School-of-Rock.jpg)
Οι Panx Romana ξεκινούν τις ανοιξιάτικες εμφανίσεις τους από σχολικά συγκροτήματα.
Στα πλαίσια των δράσεων “Ράδιο Ελεύθερα Παιδιά” συμμετέχουν μαζί με μαθητικά σχήματα σε συναυλίες, συζητήσεις & προβολές σχετικά με την ανάγκη για αλληλεγγύη στους δύσκολους καιρούς που ζούμε, τις ουσίες, το να είσαι ενεργό μέλος του κοινωνικού ιστού.
Οι δράσεις απευθύνονται ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ στα παιδιά των σχολείων & τους συνοδούς τους και είναι οργανωμένες από αξιέπαινους και ακούραστους δασκάλους που δίνουν υπόσταση στη λέξη “λειτούργημα”.